Labour Weekend National Championships

12 Aug 2020

Entries received for the Labour Weekend National Championships.

Entries are listed in the order they were received (subject to payment confirmation)

National Singles

  1. Richard Browne
  2. Alain Carpentier
  3. Brett Maguire
  4. Tony Gatford
  5. Kathy Gatford
  6. Chris Murgatroyd
  7. Charles Deane
  8. Heather Matthews
  9. Rafick Koleejan
  10. Michelle Maxwell
  11. Steve Frampton
  12. Annick Le Guen
  13. Bob Bridge
  14. Claire Bradburn
  15. Sharon Cannon
  16. Paul Dalebroux
  17. Leslie Haines
  18. Christine Strichen
  19. Claire Wilson
  20. Trish Biddle-Amoroa
  21. Richard Turfrey
  22. Sutima Paijit
  23. Debby Butler
  24. Angela Maxted
  25. Ann Shields
  26. Enoka Smiler
  27. Thierry Pannetier
  28. Paul Tamagushiku
  29. Stephane Montel
  30. Christine Taylor
  31. Margaret Penny
  32. Ray Pierce
  33. Jay Newton
  34. Michael Emerson
  35. Richard Swaney
  36. Richard Hambleton
  37. Allan Fletcher
  38. David Lippard
  39. Joanne Lippard
  40. James Nicholson-Plank
  41. Neville Bensdorp
  42. Bruno Falco
  43. Michael Rocks
  44. Myles Cowper
  45. Moises Burgos
  46. Andre Noel
  47. Georgio Vakauta
  48. Lee Taffard
  49. Nadine Simpson (wait list)
  50. Les Clearwater (wait list)
  51. Maryan Kennedy (wait list)
  52. Nicolas Xavier (wait list)

National Doubles

  1. Richard Browne/Alain Carpentier
  2. Brett Maguire/Alan Taylor
  3. Tony Gatford/Kathy Gatford
  4. Arnold Lander/Chris Murgatroyd
  5. Charles Deane/Robyn Chalmers
  6. Heather Matthews/Rafick Koleejan
  7. Michelle Maxwell/Sharon Cannon
  8. Steve Frampton/Annick Le Guen
  9. Pat O'Shea/Charles Brock
  10. Bob Bridge/Claire Bradburn
  11. Paul Dalebroux/Leslie Haines
  12. Christine Strichen/Claire Wilson
  13. Trish Biddle-Amoroa/Richard Turfrey
  14. Stephane Montel/Jared Handford
  15. Angela Maxted/Ann Shields
  16. Enoka Smiler/Monica Smiler
  17. Thierry Pannetier/Paul Tamagushiku
  18. Brian Westerbeek/Sutima Paijit
  19. Christine Taylor/Karen Stephen
  20. Ray Pierce/Jay Newton
  21. Michael Emerson/Richard Swaney
  22. Allan Fletcher/David Lippard
  23. Joanne Lippard/Kathleen Wallace
  24. James Nicholson-Plank/Karen Bensdorp
  25. Bruno Falco/Neville Bensdorp
  26. Myles Cowper/Michael Rocks
  27. Moises Burgos/Lee Taffard
  28. Andre Noel/Georgio Vakauta
  29. Nadine Simpson/Les Clearwater
  30. Ian Baker/Pam Jenkins
  31. John Targett/Graham Targett
  32. Maryan Kennedy/Ron Paterson
  33. Nicolas Xavier/Russell Grieve
  34. Ros Morton/Ian Roberts
  35. David Beer/Maryon Beer

National Mixed Doubles

  1. Richard Browne/Christine Taylor
  2. Tony Gatford/Kathy Gatford
  3. Arnold Lander/Elizabeth Lander
  4. Charles Deane/Robyn Chalmers
  5. Heather Matthews/Rafick Koleejan
  6. Michelle Maxwell/Alan Taylor
  7. Steve Frampton/Annick Le Guen
  8. Paul Tamagushiku/Caroline Kintoch
  9. Pat O'Shea/Charles Brock
  10. Bob Bridge/Claire Bradburn
  11. Sharon Cannon/Moises Burgos
  12. Paul Dalebroux/Leslie Haines
  13. Claire Wilson/Lee Taffard
  14. Trish Biddle-Amoroa/Richard Turfrey
  15. Jared Handford/Sutima Paijit
  16. Debby Butler/Andre Noel
  17. Angela Maxted/Alain Carpentier
  18. Enoka Smiler/Monica Smiler
  19. Ann Shields/John Targett
  20. Thierry Pannetier/Margaret Penny
  21. Ray Pierce/Jay Newton
  22. Richard Hambleton/Annette Williams
  23. Allan Fletcher/Joanne Lippard
  24. David Lippard/Kathleen Wallace
  25. Neville Bensdorp/Karen Bensdorp
  26. Bruno Falco/Michelle Saban
  27. Michael Rocks/Christine Strichen
  28. Georgio Vakauta/Ruby Vakauta
  29. Nadine Simpson/Les Clearwater
  30. Ian Baker/Pam Jenkins
  31. Maryan Kennedy/Ron Paterson
  32. Ros Morton/Ian Roberts
  33. David Beer/Maryon Beer

 

© Copyright Petanque NZ 2020